Művészetterápiás csoportfoglalkozások

Művészetterápiás csoportfoglalkozásokat indítunk két korosztály számára

július 23-27 között napi másfél órában

A gyerekek szorongásai és nehézségei sokszor nehezen megközelíthetők és oldhatók verbális úton. A fő kifejezésmódjuk jellemzően a szabad játék, rajz, egyéb kreatív tevékenységek. Az iskola kevéssé ad teret, hogy társas kapcsolataikban megtalálják a számukra megfelelő utat a másik felé, és kevéssé kapnak időt arra, hogy megélhessék saját maguk egyediségét és sikerességét.

A csoportfoglalkozások segítenek a társas kapcsolatok kialakításában, segítik megélni az együttlevés örömét, és végső célként megélni az önmagukkal levés örömét.

A csoportfoglalkozásokat javasoljuk a szorongással –, indulatkezelési nehézségekkel küzdő gyerekeknek, vagy azoknak, akik egyszerűen csak elfáradtak a mindennapok rutinjától, az iskolai teljesítményhelyzetektől.

Segítünk a gyerekeknek a kapcsolatteremtésben, a feszültségeik oldásában, önmaguk elfogadásában, önismeretük fejlesztésében.

Foglalkozásvezetők:

Durányik Réka klinikai szakpszichológus és Rezeli Zsófia gyógypedagógus